Når
I april og mai åpner vi dørene til en spennende serie med trykk, musikk og podkast i Kunstsatelitten på Sletten Senter.
Her kan du utforske ulike grafiske teknikker og musikk sammen med Kodes formidlere Solveig, Eli og Mouchine.
Du kan komme innom, se hva vi holder på med, være med eller bare høre på. Det er åpent flere dager i uka, og ekstra aktiviteter i helgene.
Åpningstider i april og mai:
Mandager: 11.00 til 14.30
Tirsdager: 10.00 til 14.00
Torsdager: 14:30 til 17.30
Fredager: 17.00 til 19.30
Lørdager: 12.00 til 15.00 (stengt 17.mai)
En del av Kodes kunstsatellitt
Hva kan skje når kunsten flytter inn i nabolaget? De neste årene tar Kode med seg kunst og musikkopplevelser ut i bydelene i Bergen. Her skal kunsten speile bydelens puls, skapes sammen med lokalbefolkningen og gi rom for nye opplevelser der folk er i hverdagen. Første stopp er Sletten sletten!
Kodes Kunstsatellitt er en langsiktig satsning som ledes av Kodes formidlingsavdeling, med mål om å inkludere enda flere i kunstrommene våre.
Prosjektet Kunstsatellitten er mulig takket være støtten fra Stiftelsen Kaare Berg, Sparebankstiftelsen SR-Bank og Bergen kommune, og vi er glade for samarbeidet med Sletten senter, som har stilt lokaler til disposisjon.
Fra prosjektrommet på Sletten senter får lokalbefolkningen følge prosessen med kunstsatellitten tett og bli invitert inn i verksteder, aktiviteter og samtaler.